Dřevěné podlahy Brno | pokládka a prodej Dřevěné plovoucí podlahy Brno | pokládka podlah Brno dřevěné třívrstvé plovoucí podlahy Brno dřevěná podlaha | Dřevěné podlahy Brno
logo
zadatpoptavku
b1
b2
b3

Dub_Cheesecake_Grande_aranžaceBROUŠENÍ A RENOVACE PARKET

Broušení a renovace parket
Potřebovali by vaše parkety broušení a celkovou renovaci? Chcete ze starých parket udělat krásnou masivní podlahu s vysokou estetickou hodnotou?

Nabízíme Vám komplexní služby v oblasti broušení parket.

Při realizaci naší práce dbáme na absolutní důslednost a kvalitu. Snažíme se 100% plnit požadavky
a přání našich zákazníků za přiměřenou cenu. Samozřejmostí je pro nás možnost bezplatné konzultace ve Vašem objektu

Můžete se spolehnout na naše dlouholeté zkušenosti, kvalitní techniku i používané materiály.

Na co si dát pozor ?

Při renovaci nastane problém hlavně tehdy, když podlahu zdobí zčernalá místa. Obvykle je najdete pod ventily ústředního topení nebo tam, kde měl předchozí majitel květiny a občas se mu stalo, že je přelil.
Pokud voda na dřevo působí dlouhodobě, materiál to poznamená i do hloubky jednoho centimetru, což se už nespraví.Ve většině případů však stačí starou dřevěnou podlahu zbrousit a znovu nalakovat.
Musíte počítat s tím, že kosmetická úprava ubere tloušťce vlysů asi milimetr a obvykle se provádí jednou za deset až dvacet let. Výběr povrchové úpravy je na vás, parkety se mohou nalakovat třemi vrstvami laku,
nebo napustit olejem, jednou či dvěma vrstvami.

Co je lepší, lak či olej ?

Lak více odolává vodě, vosk zase podporuje přírodní vzhled dřeva. Ošetřování parket je v obou případech podobné, pouze u olejovaných parket je třeba jednou za čas obnovit vrchní ochrannou vrstvu speciálním přípravkem.

Dub_Cheesecake_Molti_aranžaceLokální opravy parket ?

Pokud je třeba vyměnit pár kousků někde v rohu u stěny, není to nějaký velký zásah. Vyndat několik parket a znovu zapasovat nové není problém (pokud se podaří srovnat barevnost starých a nových parket). Daleko více práce dá výměna byť několika parket uprostřed místnosti. Než rozebírat celou plochu podlahy, je lepší poškozené kusy vyříznout a nahradit je barevně podobnými. Pak však parkety nelze připevnit systémem pero-drážka, musí se do mezery vsadit a spolehnout se jen na lepidlo.

Renovace parket, či výměna parket ?

Pokud vám parkety vržou, nebo se dokonce hýbají. Dávají tím najevo, že staré lepidlo (dříve se parkety pokládaly do asfaltu) se už rozdrolilo.Na opravu těchto neduh by jste si měli pozvat nás a my vám již sdělíme zda parkety, rozebrat a znovu položit nebo bude stačit lokální oprava parket.

V případě přeložení parket by se celá plocha kus po kuse musela rozebrat a parkety by se museli obrousí od zbytků asfaltu či lepidla, asi jako když se otloukají cihly z “bouračky”.

Povrch podlahy se očistí, vyrovná a parkety se znovu přilepí, což je velmi pracné a zdlouhavé.
V tomto případě by jsme vám raději udělali cenovou nabídku na pokládku nových parket, protože
by se mohlo stát, že renovace starých parket bude dražší než pokládka nových.