Dřevěné podlahy Brno | pokládka a prodej Dřevěné plovoucí podlahy Brno | pokládka podlah Brno dřevěné třívrstvé plovoucí podlahy Brno dřevěná podlaha | Dřevěné podlahy Brno
logo
zadatpoptavku
b1
b2
b3

BG1-DBE1-L05-XXZ-D14180-F - Dub Caramel Grande aranžaceDŘEVĚNÉ TŘÍVRSTVÉ PODLAHY

Třívrstvá konstrukce dřevěné podlahy vzniká střídavým lepením několika vrstev v příčném a podélném směru. Tím se vyrovnají síly pnutí. Horní vrstva je vyrobena z několika druhů dřev – většinou tvrdých druhů o síle 3,6 mm. Střední a spodní protitahová vrstva je z jehličnatého dřeva. Tyto vrstvy jsou nalepeny příčně. Poslední, spodní vrstvu tvoří většinou speciální protihluková podložka. Povrchovou úpravu u těchto podlahovin tvoří 6-7 vrstev speciálního laku odolného UV záření. Pokud preferujete opravdový dotek přírody, může být povrch upravený speciálními přírodními oleji nebo vosky.

 

BK1-DBE1-L05-WAH-P14130-U - Dub Nugat Piccolo aranžace 2Výhody třívrstvé dřevěné podlahy:

jsou extrémně odolné vůči poškrábání nebo mechanickému poškození možnost několikanásobné renovace
zachovávají přírodní ráz dřeva unikátní suchý zámek a voskované příčné spoje lamel široká nabídka dřevin evropských i exotických výběr povrchové úpravy (lakem, olejem, voskem).
Konstrukce třívrstvých i dřevěných masívních podlah je vyrobena pro pokládku jak celolepeným tak plovoucím způsobem.

Je to z toho důvodu, že celoplošně nalepená třívrstvá podlaha je odolnější vůči případnému vlnění, vrzání a lépe snáší změny vlhkosti. Celoplošné lepení se doporučuje, zejména pokud je pod podlahou podlahové topení. Na druhou stranu pokud se v budoucnu rozhodnete třívrstvou podlahu vyměnit bude s celoplošně nalepenou podlahou spoustu práce. Dalšími výhodami třívrstvých podlah je snadná údržba a fakt, že po pokládce lze po podlaze ihned chodit a používat ji.