Dřevěné podlahy Brno | pokládka a prodej Dřevěné plovoucí podlahy Brno | pokládka podlah Brno dřevěné třívrstvé plovoucí podlahy Brno dřevěná podlaha | Dřevěné podlahy Brno
logo
zadatpoptavku
b1
b2
b3
BK1-DBE1-L05-WAH-P14130-U - Dub Nugat Piccolo aranžace 2

MASIVNÍ DŘEVĚNÉ PODLAHY

Dřevěná podlaha je zárukou kvality.

Přes všechny technologické pokroky v oblasti podlahových krytin je dřevo stále zárukou kvality a originality, milujeme ho pro jeho vzhled i vlastnosti.
Vyznat se v široké nabídce na trhu ale není snadné. Vybere si každý, nejprve však musí vědět, co chce.
Pro správnou volbu je nutné znát základní vlastnosti jednotlivých materiálů a přesně definovat své potřeby a možnosti.
Pokud jste rozhodnuti pro dřevo, je nutné nejprve zvážit, jestli chcete masivní dřevěnou podlahu, nebo dřevěnou plovoucí podlahu.

Masiv vás přežije.

Základní rozdíl spočívá v tom, že masivní dřevěná podlaha se celoplošně lepí k podkladu a je pevně fixována ke zdi.
Jednou z velkých výhod podlahy z masivního dřeva je, že umožňuje opakovanou renovaci. Dřevo lze mnohokrát přebrousit, což zaručuje dlouhou životnost. Ideální je provádět broušení jednou za osm let.
Dřevo však reaguje na okolní vlivy, a tak je důležité v domě udržovat optimální vlhkost vzduchu (40 až 60 %) a teplotu (18 až 22 °C). Jinak hrozí, že podlaha nabobtná, seschne či popraská.

BG1-JES1-LAK-KAS-D14180-U - Jasan Coffee aranžace 02Povrchová úprava dřeva.

Úpravu dřevěných povrchů lze provádět olejem, voskem či lakem. Lakované podlahy jsou na údržbu nejméně náročné. Lak vytváří na podlaze odolnou vrstvu, která dobře odpuzuje nečistoty a odolá i méně šetrnému čištění.
Renovace a oprava lakovaných podlah je však složitější (nelze podlahu opravit lokálně, ale vždy je nutno podlahu celoplošně obrousit a znovu přelakovat). Oleje a vosky jsou ekologickou alternativou k lakování.
Výhodou je snadná opravitelnost a zachování přirozeně matného vzhledu podlahy. Nevýhodou je trochu náročnější údržba.